Aynı Gün Teslim Kurye

En İyi Scooter Kurye Motorları Nelerdir?

En İyi Kurye Motorları Scooter Modelleri

En iyi scooter motorları araştırması

En iyi scooter motosikletleri araştırması. Bu konuda daha fazla bilgi ve detay almak isterseniz en iyi scooter motorları hakkında yazdığımız makalemizi inceleyebilir ve rahatlıkla okuyabilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bir makale yazdık. Eğer scooter bir motosiklet almak isteyen ve karar veremeyenler için yazdığımız bu yazımızı yukarıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz. En iyi motorlu kurye scooter motosikletleri hangileridir?

En iyi scooter motorları araştırması

En iyi scooter motorlu kurye motorları olarak hazırladığımız bu yazımızın sonuna geldik. İnşallah yazımızı beğendiniz. Ben İstanbul motorlu kurye sitesi sahibi olarak araştırıp bir emek harcayarak buraya yazdım. Tabi ki her kesin zevki ve renkleri değişik olabilir. Uzun yıllar kurye tecrübemiz ile bunları yazdık. Hiç bir firmayı ötelemeye ve öne çıkarmaya niyetim yoktur.  En iyi ve en uygun moto kurye scooter modelleri hangisidir.

En iyi scooter motorları araştırması

En iyi kurye motorları olarak yazdığımız bu makalede her türlü görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz. Ayrıca listede olmayan motosikletler içinde bize mail atabilirsiniz. Bu makaleye uygun görüldüğünde güncelleme yapılarak eklenecektir. Herkese hayırlı kazasız belasız hayırlı işler diliyorum. Bütün motorlu kurye kardeşlerime buradan selamlarımı yolluyorum. En iyi kurye motosikletleri buradan okuyun.

En iyi scooter motorları araştırması

1- Scooter motosikletler hakkında bilgiler

Anlamı acele gitmek manasındadır. Bir yerden bir yere acil ve kısa yönden kolay şekilde rahatça gitmek. Şehir içinde en fazla kullanılan bu türler ticari olarak genel anlamda yüksek oranda kullanılıyor. daha çok küçük cc modelleri şehir içinde en fazla görebileceğiniz modellerdir. Daha ucuz fiyatlı ve yakıt olarak daha uygun yakma çalışmasına sahiptir. Bunlarda kendi aralarında ikiye ayrılıyor.

En iyi scooter moto kurye motoru hangisidir?

Bu motosiklet türleri İstanbul ve Türkiye içinde en fazla kullanılan özel ve ticari araçlar olarak geçer. Binmesi rahat ve sürmesi kolay olan bu araçlar bir çok sektör içinde kullanılır. Normal ve maxi scooterler olmak ikiye ayrılır. Ve bunlar kendi aralarında bir çok şekle sahip değişik markalardan oluşmaktadır. Farklı yapıda dizayn ve şekilleri olan bu araçlar aynı kategoride bulunan rahat araçlardır.

1-  Honda PCX 150

Bu model en fazla kullanılan ve en çok scooter tipindeki motosiklet kategorisinde yer alır. Özellikle yolculuk paylaşım sitesi scotty firmasının açılmasından sonra yok satan ve patlama yapan bu modelin 125 ve 150 cc lik modeli vardır. En son yeni model olarak 125lik modeli daha yenileyerek piyasaya sunuldu. Fakat aşırı pahalı bir fiyat verdiler.

2 – Honda Spacy 110

Bu model piyasa içinde en çok kullanılan pizzacı motorlar kategorisinde yer alır. Gene olarak yüksek sayıya sahip kurye olarak pizzacı, Hamburgerci, Kebapçı, sucu, yemek dağıtan firmaların ve bu tür de iş yapan ve gıda dağıtımı yapan firmaların kullandığı en ideal motosiklet markasıdır. Diğer markalarında bu tipte modelleri vardır.

3 – Yamaha NMAX 155

Bu kategori içinde kullanabileceğiniz en uygun modellerden biride Yamaha Nmax 155 modelidir. Argonomik bir yapısı olan bu model kendi klasmanında güzel bir motosiklettir. Yine bu yolculuk taşıması yapan firmanın kuryelerinin çok kullandığı modellerden biridir. Fakat biraz size küçük gelebilir. Şehir içi güzel modeldir. İlk başlayanlar alabilir.

4 – Yamaha X-MAX 250

Yamaha olarak piyasa içinde scooter dalında en fazla tercih edilen modelidir. X-Max 250 modeli bir çok aşamadan geçip geliştirilmiştir. Orta derecede bir otomatik motosiklet arayanlar bu modeli kullanabilir. Normal şirket kuryeliği yapan kuryeler bu modeli kullanıyor. Fakat bizim piyasa içinde fazla kullanan yok. Git gel özel motosiklet olarak kullanılıyor. 

5 – Sym GTS 250 Evo

Sym markasının en iyi modeli diyebilirim. Hatta bizce Joymax modelinden daha güzel bir hacme sahiptir. Sym Gts 250 modeli 250 cc bir motosiklet ve sınıfımda ideal bir yapıya sahip. Orta derecede yakıtı olan ve gayet rahat ve konforlu bir scooter tipi motosiklettir. Yolculuk paylaşım firmasının en fazla kullanılan motosikletlerinden biridir.

6- Honda NS S300 Forza

Yine Honda firmasının bu dalda en başarılı ve rahat motosikleti. Orta derecede bir scooter almak isteyenler için gayet başarılı atik ve hızlıdır. Fiyat olarak marka nedeni ile yüksektir. Bu modellerin birde 250 cc lik modelleri de mevcuttur. Alıp binebileceğiniz güzel kullanışlı bir motosiklet. Uuzn yol da yapabileceğiniz rahat bir motosiklet.

7 – SYM Joymax 250 

Sym markasının çıkardığı daha yenilikçi ve daha üst model scooter modelidir. 2500 cc sahip ergonomik bir motosiklettir. Yan ayna olarak kullanıcıların beğenmediği kısmı hariç gayet güzel bir motosiklettir. Değişik ve önemli özelliklere sahip yönleri vardır. Yine yolcu taşıma platformundaki kuryelerin en fazla kullandığı motosiklet modelidir.

8- Suzuki Burgman 650

Suzuki firmasının ürettiği maxi scooter dalında ürettiği motosikletidir. Uzun kasası ve oturma şekli olarak ve arkadaki yolcu rahatlığı olarak gayet tutulan bir modeli olarak göz önüne gelmiştir. Bu modelin değişik cc lerde modelleri bulunmaktadır. Bu modeli uzun yol için önemli rahatlığa sahiptir. Üst düzey scooter arayanlar için tavsiye ediyorum.

9 – Modenas 110 

Motosiklet hayatımız boyunca gelmiş geçmiş en kaliteli ve en sağlam ve en az yakan bu motosikleti yazmadan geçemedik. 2000 li yılların efsane kurye motoru fazla masraf açmayan ve çok az yakan bir model olarak geldi. Malezya malı olan cup modeli bu motosikletler hala piyasada ve internette görebilirsiniz. 

En iyi scooter motorları araştırması

Kuryeler hangi tip motosiklet almalıdır?

Motosiklet sınıfları yeni motorlu kuryeliğe başlayan bir kurye elemanı hangi motoru almalıdır sorusuna da buradan ulaşabilirler. Şimdi buradan size ilk önce kısaca motosiklet türlerini anlatmak istiyorum. Bu türler iki çeşittir. Biri kullanım tarzı olarak diğeri de motor büyüklüğü olarak. Devlet motoru yüksek olan motosikletlerden daha fazla vergi aldığında buradan söylemek istiyorum.

En iyi scooter motorlu kurye motorları hangisidir?

Evet yeni yada eski motorlu kurye elemanlarının en çok kullandığı motosiklet türleri hangisidir diye soruyu yanıtlamaya çalışacağız. Aşağıda genel olarak motosiklet sınıflarını açıkladık. Fakat İstanbul şartlarına göre en uygun motosiklet olarak kullanılan araçlar bellidir. Fakat insanların bazı sınıflara da değer verdiklerini görebiliyoruz. İşte bundan dolayı bunları açıklama gereği duyduk.

En iyi scooter motorları araştırması

Bu motosiklet sınıfları ile ilgili daha açıklayıcı olarak burada size anlatmak istedik. Motorlu kurye elemanları özellikle gıda ve yemek işi dağıtan firmalar scooterlar kullanır. Paket kuryeliği yapanlar naked türü motosikletler kullanır. Şehirler arası kurye işi yapan firmalar Enduro motorlar kullanırlar. Diğer sınıflar ise özel kullanıcılar ve özel işleri ve özel zevkleri olan insanlar kullanır.

En iyi scooter motorları araştırması

Motorlu kurye motorları olarak biz motorlu kuryeler olarak şehir içinde her yola uygun ve her yol şekline uyan motosikletler kullanırız. Genel sürücüler vitesli motosikletler kullanır. Otomatik kullanan kurye elemanları maxi scooter kullanır. Daha büyük motosiklet hem yakıt olarak hem hareket olarak bizi zorlamaktadır. Zaten bizim amacımız ekonomik olarak uygun olmasıdır.

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, nasıl çalışır ne iş yapar?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi nedir, fiyat ve süresi nedir?

Bakmanızda yarar var; Moto kurye nerelere kadar servis verir?

Yararlı çok özel hizmet Şehirlerarası kurye hangi illere gidiyor?

Bir cevap yazın