Moto Kurye Trafik Çevirmeleri Nedir?

Moto kurye zamanın kahraman çalışanları

Moto kurye olarak trafikte polise yakalanmamanın püf yolları nelerdir?

Moto kurye olarak trafikte polise yakalanmamanın püf yolları nelerdir? Motosiklet çevirmelerinde ne yapmam gerekiyor? Motorlu kurye olarak polis çevirmelerinde ne yapmam gerekiyor? Motorlu kurye çalışanları trafik çevirmesinde ne yapıyor. Trafik çevirmelerinde polise memura nasıl davranmalıyım? Tabi ki çok saygılı ve kibar olmalıyız. Ehliyetsiz yakalanmak, Ruhsatsız yakalanmak, sigortasız yakalanmak, Muayenesiz yakalanmak konusunda ne yapmalıyız. Motorlu kurye eksik evrakta nasıl davranmalıyız?

 

Motorlu kurye ehliyetsiz motosiklet kullanırken yakalanmadan önce ne yapmalı?

Motorlu kurye olarak ve motosiklet kullanıcısı olarak ehliyetsiz yada eksik evrak ile polis çevirmelerine yakalanınca ne yapmalı? Trafikte seyir halinde iken bir çok motosiklet sürücüsü ve özellikle kurye elemanlarının eksik evrakları vardır. kimisi muayenesi yoktur. Kimisi sigortası yoktur. Kimisinin ehliyeti yoktur. Kimisinin hiç bir şeyi yoktur. Ruhsat, ehliyet, muayene, sigorta hatta plak bile olmayan bir çok motosiklet görürsünüz yollarda. Bu tür kullanıcıları asla ve asla tasvip etmiyoruz. Biz normal bizim çevredeki sürücülerden bahsediyorum.

 

Motorlu kurye çevirmelere yakalanmamak ve yakalandıktan sonra ne yapmalı

1- Kaçın çevirmeye görünce kaçın

Evet uzaktan gördüğünüz zaman bir çevirme olduğunu anlayınca hemen bir sokağa girin. Yok mecbur kaldıysanız önlerine düştüyseniz etrafı kolaçan edin memur sayısına bakın durumu hemen kafanızda kurun. Ortam müsaitse durur gibi yapın hemen kaçın.

 

2- Her zaman sol şeritten gidiniz

Genellikle çevirmeler sağ şeritte olur. Çevirme olacak bölgeler gelince genelde hep sol şeritten ve büyük bir aracın arkasından yada yanında gidin. Sol şeritten gidince hem sizi hemde yolu fazla göremedikleri için kurtulma imkanınız daha fazla olabilir. 

 

3- Gözünüzü dört açmalısınız

Moto kurye olarak trafikte seyir halinde bir motorcu olarak çok dikkatli ve gözümüzü dört açmalıyız. Zaten açmazsak bizden kaynaklanmayan durumlarda kaza yaşanır. Fakat çevirme için gözümüzü sekiz açmalı ve çok dikkatli olmalıyız.

 

4- Çevirme görünce hemen sapın

Motorlu kurye olarak yolda gidiyorsunuz baktınız az ileride çevrime var ve motosikletler toplanmış gördüğünüz anda hemen sağa ya da sola sapın. Başka sokağa girin. Sokak yoksa kaldırıma çıkın. Ama sakın geri gitmeye çalışmayın. 

 

5- Çevirmelere dikkat edin

6- Mecbur yakalanınca ağlayın

7- Varsa bir yakınınızı arayın

8- Motosikleti sakın bağlatma

9- Hastayım yada hastaneye gidiyorum deyin

10- Cenazem var yada kaza var deyin

11- Artık bol bol dua edin

12- Duruma göre davranın

 

Motosiklet ehliyeti olmadan yakalanınca ne yapmak lazım

 

1- Kaçmak

Ehliyetsiz olduğunuz halde motosiklet kullanıyorsanız ve çevirmeye yakalanırsanız size tavsiyem mümkünatı varsa ve duruma göre ortam size göre müsaitse kaçın. Fakat kaçarken dikkatli olun. Ve bir yere girin ve park edin. Eğer motosiklet ekipleri varsa sakın kaçmayın. Çünkü sizi terör ile ilgili yada hırsızlık ile ilgili bir suçlu olarak görebilirler ve peşinize bir sürü ekip takılabilir. Ama dediğimiz gibi yer, ortam, alan ve durum size göre müsait ise kaçmanız için bir sakınca görmüyorsanız kaçın. Ortamı iyice kolaçan edin.

 

2- Yakalanmak

Yakalanınca artık ağlamaya başlayın. Bir çok mazeret sunmayın. Yukarıda dediğimiz mazeretlerden birini söyleyin tek bir mazeret olsun. Ciddi olun ve asla polis ile münakaşa etmeyin. Nazik ve kibar bir şekilde konuşun. Çoklu çevirmeye geldiyseniz yüzde doksan motosikletiniz kesin bağlanır. Bir kaç kişi memur çevirme yaptıysa artık kurtulmanız yüzde elli olabilir. Artık o polisin insafına kalmışınızdır. Yapacak bir şey yok ise olmayınca artık razı olacak ve cezanızı yiyeceksiniz. Ama ceza yerseniz motosikleti bağlatma bunun için çalışın.

 

Motorlu kurye ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki bağlantıdan

https://istanbulmotorlukurye.com/motorlu-kurye sayfamızı okuyunuz.

 

Motorlu kurye şehrin efsaneleri

Motorlu Kurye En Acil Çalışan Hızlı Moto Kurye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara (0555) 278 23 30
× WHATSAPP