Bir Motorlu Kurye Şirketi Nasıl Açılır, Kurulur?

Motorlu kurye en güvenli servis

Bir Motorlu Kurye Şirketi Nasıl Açılır, Kurulur?

E ticaret için firma kurmak konusunda tek yapmanız gerekli olan bir muhasebeci ve mali müşavir danışmanlığı almaktır. Şirket oluşturmak için lüzumlu belgeler ve evrakları mali müşavire iletmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz belgeleri kendiniz toplayıp alakalı Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne iletebilirsiniz.

Daha kısa bir müddet içinde teslimat müşterilerin en oldukça seveceği yenilik olabilir. Tüm bunları düşündüğümüzde kazancınız yapmış olduğunuz işe nazaran değişecektir. Paketleme işlerinin basit yapılacağı ve araçlar için park problemi bulunmayan lokasyonlar seçilmelidir. 

 

Şahıs şirketi nelerdir iyi mi kurulur?

Birey olarak kurabileceğiniz firmalara kişi şirketi/kişi şirketi denir. Bir öteki deyişle; kişi şirketleri, anonim ve limited firmalardan daha küçük yapıda olan bireysel şirketlerdir. Şahıs şirketi minik veya orta ölçekli faaliyet gösterecek şirketlere hitap eder. Aynı zamanda şahsi olarak iş sahibi olmayı mümkün kılar.
Şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar
Şahıs firması kurmak için lüzumlu belgeler ve kişi firması maliyeti en dört gözle beklenen mevzular içerisinde yer alır. Bireysel firma açmak, kapital firmalarına göre bir fazlaca hızlıdır. Şahıs şirketi kurma azami 2 günü alır. Gerekli evrakları aşağıda sizler için sıraladık;

Mali Müşavir vekaleti
Tapu fotokopisi veya kira kontratı
Nüfus cüzdan sureti
Vesikalık resim
İmza beyannamesi
İkametgah
Araç alış senedi ve ruhsat (var ise)

 

Şahıs firması açmak için göstereceğiniz iş yeri adresinizi belirlemiş olmanız icap eder. Bu adres; dükkan, yazıhane, sanal yazıhane veya home yazıhane olabilir. İş yeri adresinizi yayınlayan kira protokolü veya tapunuzun fotokopisi ile birlikte bir mali müşavir danışmanlığı almanız gerekir. Mali Müşavir ile kişi şirketi kuracak kişi içinde protokol düzenlenir ve evraklar hazırlanır.

Şahıs şirketi kurmak 2021 maliyeti

Şahıs firması iyi mi kurulur? Diye merak edenler için maliyet bilgileri önemlidir. Şahıs firması kurma maliyeti bir fazlaca düşüktür. Yıllara ve koşullara bakılırsa değişkenlik yayınlayan şahıs şirketi açma maliyeti 500 ile 1000 TL içinde değişmiş olur. Şahıs şirketi kurma masrafını aşağıda belirtilen ödeme tablosu ile örneklendirdik;

Şahıs imza beyannamesi (Noter) 100 TL
Muhasebeci Vekaleti (Noter) 148 TL
Şirket Kuruluş Servis Bedeli: 250 TL
Vergi Dairesi Sözleşme Damga Vergileri: 50 TL
Toplam kişi şirketi kurma maliyet: 550 TL

 

Şahıs firması sahibi kira stopajı öder mi?

Kira stopajı ticari alanlar için ödenen vergi türüdür. Brüt kira bedelleri üzerinden ödenir. Kira stopajını kiracı öder. Bir örnekle açıklamak gerekirse; yazıhane, dükkan veya home yazıhane kira tutarının ¼’ü ödenecek stopaj tutarıdır. 1.000 TL’lik bir kira bedelinin 250 TL’si kira stopajıdır ve 3 ayda bir toplu olarak ödenir. İşyeri adresinizin kiracısı değil, tapulu sahibiyseniz bu bedeli ödemezsiniz. Sanal ofis ortamlarında olduğu benzer biçimde adresinizi bir şirketten kiralama söz konusuysa yine kira stopajı ödenmez.

Şahıs firması giderleri nelerdir?

Şahıs şirketi kuran reel kişiler adına vergi beyannamesi tesis edilir. Vergi mükellefinin yıllık gelir kalemlerini aşağıda sizler için sıraladık;

Her ay KDV beyannamesi (58,80 TL damga vergisi)
3 ayda bir muhtasar beyannamesi (58,80 TL damga vergisi)
3 ayda bir gelir geçici beyannamesi (91,70 TL damga vergisi)
Yıllık gelir vergisi beyannamesi (122 TL damga vergisi)
Şahıs firması gelir vergisi dilimleri 2020

Şahıs şirketlerinde elde edilen gelire göre aşamalı olarak vergi hesaplanır. Gelire göre asgari vergi dilimi % 15, azami vergi düzeyi % 40’a göre hesaplanır.

Şahıs firması açmak avantajları nedir?
Şahıs firması kurmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Düşük mali müşavir ya da muhasebeci ücreti
Defter onay ücretlerinin düşük olması
Tüm yetki ve sorumluluğun tek kişide olması
Azami 2 iş günü içerisinde faaliyete geçmesi
Kurulması rahat olduğu şeklinde bir günde kapatılabilmesi
Gelire bakılırsa kademeli vergilendirme yapılması
Maliyetin diğer firma türlerine nazaran düşük olması
Şahıs şirketinin dezavantajları olarak sayılabilecek mevzular içinde gelir yükseldikçe kademeli vergi oranında da artacak olması sayılabilir. Bu nispet gelirinize gore % 20 ile % 40 arasında değişir.

 

Şahıs firması sahipleri e ticaret yapabilir mi?

Şahıs şirketleri bankacılık ve borsa alanı dışındaki tüm sektörlerde etkinlik izah edebilir. E ticaret için şirket oluşturmak istiyorsanız seçiminizi şahıs işletmesinden yana kullanabilirsiniz. Şahıs şirketiniz bankalara müracaatta bulunarak sanal pos alabilir ve kredi kartı ile de satış yapabilirsiniz.

Online satış sitesi oluşturmak için yapılması lüzumlu olanler

Aynı halde Iyzico, PayU, iPara benzer biçimde alternatif ödeme şirketleri ile doğrudan çalışabilir ve bankalara sanal POS başvuru zahmetinden de kurtulabilirsiniz. Şahıs şirketi iyi mi açılır diye araştırmaya başladığınızda, firma kurmaya karar verip, iş planınızı yaptıktan sonra e tecim sitenizi hazırlayıp, satışa hazır hale getirebilirsiniz. Firmanızı kurmadan önce parasız dağıttığı olarak eticaret yazılımımızı deneyebilir, karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

 

Reklam ve pazarlama yöntemleri nedir, nasıl yapılır?

İlk aşamada, kalifiye hizmete odaklanmak fazlaca daha iyi olacaktır. 200 müşteriyle başlamayı teklif ederim. Bu yaklaşım şunları elde edecektir:

İşinizdeki cılız noktaları belirlemek ve bu tarz şeyleri ortadan kaldırmak,
Müşterilerinizin beklenti ve ihtiyaçlarını algılamak,
Alınan geri bildirimlere dayanarak pazarlama stratejinizi daha da geliştirmek.
İşinizin özelliklerini göz önünde bulundurmanız ve müşterilere odaklanmanız icap eder.
Geribildirimleri toplamak için toplumsal medyayı kullanmanız avantaj elde edecektir.
Gönderim Hizmetleri
Diyelim ki bir restoran kurye hizmeti veriyorsunuz. Restoranlardan yiyecek teslimi depo gerektirmez, bu sebeple paket direk olarak mutfaktan alıcıya teslimi yapılır. Teslimat birkaç saat içinde gerçekleştirilir.

Ancak metropoller arası teslimat durumunda, bir depoya gereksinim vardır.

Bir yer seçerken, aşağıda belirtilen kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Müşteriler İçin Uygun Konum

Müşterilerimizden bazıları paketi göndermek için ofise gelir. Alıcıların bir bölümü da kolilerini ofisten alıyor. Bu, ofislerimizden alınan bir ekonomi tarifesidir. Önemli olan, müşterilerin size yaklaşmasının müsait olması, sizi bulmasının rahat olması ve park yeri olmasıdır.

Havaalanının yakınlığı şeklinde parselleri uzak şehirlere teslim hızını çoğaltmak için uçakla göndermelisiniz.

Tüm departmanların emekleri için ehil kat alanı (resepsiyon, depo, idare) gereklidir. Bu yalnızca merkez büro için geçerlidir. Bölgelerdeki ofisler daha basittir.

Yatırımcılar bu işe daha çok yatırım yapmaya isteklidir ve kurucu ortak olabilir. Bankaların ayrıca kredi verme olasılığı daha yüksektir.

Çalışan acil şeklinde global lojistik şirketlerini duydunuz mu? Duymuş ve hatta bilincinde olmadan siz ya da arkadaşlarınız kargo hizmetlerini kullanmış olabilirsiniz. Sizde kendi kurye teknik servisinizi açmak ister misiniz?

Eğer cevabınız evet ise, o vakit bu makale sizin için faydalı olacak ve iyi mi yapılacağını anlamanız yardım edecektir.

 

Şirket kaydı, kurye hizmetini açarken en rahat adımlardan birisidir

 • Kontrol Listesi
 • Piyasa analizi (istek, rekabet, mevcut konum)
 • Bir kategori seçimi ve verilen hizmetler
 • Bina arama ve seçimi
 • Kira protokolü yapma
 • Şirket kaydı, vergi kaydı
 • Yatırım almak
 • Ekipman, mobilya, nakliyat tedarikçilerini arayın
 • Onarım bitirme işlerinin tahmininin hazırlanması
 • İnşaat kadrosu arayın, onarım işlerini tamamlayın
 • Ekipman, mobilya sipariş edin
 • Donatım, mobilya montajı ve devreye katılımı
 • Taşımacılık alımı
 • İlk müşterilerin açılması ve şirkete çekilmesi için bir reklâm kampanyası geliştirilmesi
 • Arama, seçme, birincil öğrenim, çalışanların uyarlanması (kuryeler, arka yazıhane personelleri, resepsiyon)
 • Zamanlama değişiklikleri
 • Açılış yapmak
 • İlk müşteriyi çekmek

 

Kurye Şirketi Kurmak Karlı mıdır?

Bu soruyu cevaplamak için aşağıda belirtilenleri göz göz önünde tutun: Bir işletme olarak kurye hizmeti, uzun süreli bir iş projesidir. Para kazanmak için hızlı bir biçimde çalışamaz. Satışların büyük olması planlanıyorsa, yeni bir  sistemini oluşturmak yahut elde etmek için yatırım yapmak gerekiyor.

Fabrikalar şeklinde kurye hizmetleri de derhal değil, bir süre sonra geri dönüş sağlar Bir kurye işine başladığınızda, bir sprint yarışına değil bir maratona hazırlıklı olmanız icap eder. Bunların bir çok seçilen kategoriye, verilen hizmetlere ve pazar durumuna bağlıdır.

Mevsimsellik. Birçok sektörde olduğu şeklinde kurye işinde de mevsimsellik var. Önemli tatiller ve diğer olaylardan önce nüfusun ticari etkinlik süreci ile ilişkilidir: Yani Kurye işletmesi, direk olarak çevrimiçi mağazalardaki satışlardaki artışa bağlı olan mevsimliktir.

Kurye hizmetleri için en kazançlı gün 31 Aralık-1 Ocak günleridir. Aralık garantili bir gelirdir. Ayrıca, 8 Mart, Kara Cuma, Ağustos ayında okul hazırlığı ile kuryelere itimat duyulan bir gelir sağlamakta olan her çeşit azca veya son derece başarıya ulaşmış satışta da yaşanmaktadır.

Kurye şirketleri genelde şehiriçi taşıma yapmaktadır. Bu kapsamda büyük şehirler için oldukça daha müsait ve karlılığı yüksek bir iş fikridir. Örneğin şehirdeki restoranlar, çiçekçiler, hediyelik eşya dükkanları benzer biçimde evlere servis icra eden şirketler için ayrı ayrı hizmet sağlanabilir.

 

Bir kurye şirketi nasıl kurulur? Neden Kurye Şirketi Açmalıyım

Kurye firma alanında bir eksiklik gördüyseniz, bu işi yapmalısınız. Bu sektörde en iyisi olmak için tercih edebilirsiniz. Sektörün belli bir eksikliğini görerek, bu eksikliği gidermek için kurye şirketi açmak işine girişebilirsiniz. Kurye firması açmak küçük ve orta ölçekli şirketler için bir avantaj olabilir.

Hizmeti iyi sağlamakta olan bir işletme sahibi sektöre çözüm getirebilir. Özellikle de mahalli pazarda isim yaparak güzel işler başarabilmek mümkündür.Küçük ölçekli kurye şirketleri müşterilere sundukları hususi rağbet sayesinde büyümektedir. Programlanmamış ve aynı günde yapılan teslimatlar milli firmalarda yoktur.

Ancak bu tür hizmetleri minik ölçekli kurye şirketleri sunmaktadır. Bir sürü insan hassas şeyleri gönderirken bireysel olarak bildikleri ve güvendikleri insanlarla çalışırken kendilerini güvende hissederler. Soğutulmuş malzemeler yahut medikal malzemelerin gönderimi şeklinde özel gereksinimler olur.

Yani mahalli pazara güzel fırsatlar sunar. Bu fırsatları değerlendirerek güzel hasılatlar elde etmek istiyorsanız minik ölçekli bir kurye firması açın. Şahıs firması iyi mi açılır konusu yeni iş kuracak girişimcilerin bir hayli ilgisini çeken bir mevzudur. Ya da aynı fiyatla ayrı bir hizmet sağlayabilirsiniz.

Kurye işinde para kazanmak için rekabetçi olmanız gereklidir. Yeni bir işletme olmanız nedeniyle piyasanın biraz daha aşağısında çalışmalısınız. Yani sürümden kazanma politikasını yürütmelisiniz. Herhangi bir kurye şirketinin fiyat politikası 11 lira iken sizde 10 lira yapabilirsiniz.

 

Mutlaka okuyun; Motorlu kurye nedir, nasıl çalışır ne iş yapar?

İlginizi çekebilir; Acil kurye servisi nedir, fiyat ve süresi nedir?

Bakmanızda yarar var; Moto kurye nerelere kadar servis verir?

Yararlı çok özel hizmet Şehirlerarası kurye hangi illere gidiyor?

 

 

Motorlu kurye şehrin efsaneleri

Motorlu Kurye En Acil Çalışan Hızlı Moto Kurye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Şimdi Ara
× CANLI